januar 2021
Študentka Jana Breznik je v svojem magistrskem delu naslovom »Analiza dinamike voda z uporabo časovne vrste satelitskih posnetkov Sentinel-1« uporabila podatke s portala VodaKje.si. V nalogi je bilo ugotovljeno, da so podatki ob ustreznem pregledu lahko zanesljivi za uporabo v raziskovalnem delu in v prostorskem načrtovanju. Izdelana je bila preveritev podatkov na kraškem (porečje Ljubljanice) in fluvialnem reliefu (spodnji tok reke Krke). Tekom naloge so bile izdelane tudi animacije ojezeritev in poplav Cerkniškega in Planinskega polja ter Ljubljanskega barja.
Drugi avtorji: pr. dr. Krištof Oštir, doc. dr. Gašper Rak, mag. Matjaž Ivačič
5. – 6. oktober 2020
vir: https://www.expo2020dubai.com/en/expo-talks/space-week-day-2
Pre – Expo Space Week je spletni pred dogodek Expa 2020 (prestavljenega na 2021) v Dubaju. Na dogodku je Slovenija sodelovala s prispevkom o vesoljskih tehnologijah, v sklopu katerega je bilo predstavljeno tudi podjetje Geocodis.
Celoten prispevek si lahko ogledate na spletu: Expo Space Week – Day 2 od 4:26:38 naprej.
17. september 2020, Točka preloma, Prvi program RTV
vir: https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/174718786?s=mmc
GeoCodis je v oddaji Točka preloma na Prvem programu RTV predstavil svoje delo s satelitskimi posnetki. Celotno oddajo, katere tema je bila Slovenija v svetu vesolja, si lahko ogledate na spletni strani RTV.
MLEO (Machine Learning for Earth Observation) je spletno orodje za obdelavo satelitskih posnetkov z metodo strojnega učenja. Vabimo vas k ogledu kratkega predstavitvenega videa.
20. – 24. oktober 2019, Sofija, Bolgarija
Letos smo se ponovno udeležili ene izmed vodilnih razvijalskih konferenc v srednji in vzhodni Evropi – DevReach. Teme predavanj so bile splet, mobilne in pametne aplikacije, procesiranje, Design/UX, orodja/okvirji in karierne spretnosti. Konferenca predstavlja smernice za razvoj novih tehnologij, katerim želimo slediti in jih uporabljati pri razvoju naših rešitev. Prav tako pa je to priložnost za vzpostavitev novih poslovnih stikov.
30. september – 3. oktober 2019, Slovenija in Hrvaška
Na začetku jeseni smo priredili mednarodno srečanje z našimi poslovnimi partnerji iz tujine, s katerimi že sodelujemo oziroma nameravamo sodelovati v prihodnosti. Za popestritev srečanja smo si poleg poslovnih pogovorov ogledali tudi Ljubljano, Notranjsko ter lepote Slovenske in Hrvaške Istre.
9. – 13. september 2019, ESA – ESRIN, Frascati (Rim), Italija
Evropska vesoljska agencija (ESA) je septembra 2019 v centru ESRIN (Frascati) organizirala mednarodno srečanje strokovnjakov s področja opazovanja Zemlje z imenom Phi-week. Glavna tema dogodka je bila pregled najnovejših dogajanj na področju opazovanja Zemlje (EO Open Science in Future EO).
Poleg udeležbe na tem dogodku smo skupaj z našimi partnerji sodelovali tudi na zaključni predstavitvi projekta CEOIS (Customised Earth Obseravtion-based Information Services), kjer smo projekt predstavili zainteresiranim strokovnjakom na ESA.
2. -7. junij 2019, Nairobi, Kenija
V začetku junija smo obiskal Nairobi, kjer smo vodili delavnico usposabljanja osebja Ministrstva za vodo in sanitarne storitve. Načrt usposabljanja skupaj z ustreznimi priročniki je bil pripravljen za nadaljnje vzdrževanje in upravljanje portala o reformah vodnega sektorja, informacijskega sistema in spletne strani ministrstva.
11. april 2019, Kranj
Strokovno srečanje se je letos ujelo s 5.obletnico podjetja GeoCodis. Dogodek se je začel s predstavitvijo novosti in dosežkov podjetja, končal pa se je ob zajtrku, debati in druženju.
25. – 29. marec 2019, Washington DC, ZDA
Marca 2019 smo sodelovali na Land and Poverty Conference: Catalysing Innovation, ki je v organizaciji Svetovne banke potekala v Washingtonu. Na konferenci smo skupaj z ZRC SAZU predstavili projekt CEOIS, ki ga financira Evropska vesoljska agencija. Namen projekta je pospešiti uporabo storitev daljinskega zaznavanja pri monitoringu projektov v Afriki, ki jih financira Svetovna banka.
26. – 29. november 2018, Akra, Gana
Novembra 2018 smo sodelovali na poslovnem forumu Slovenija – Gana, ki se je odvijal v Akri v zahodni Afriki. Pridružili smo se gospodarski in državni delegaciji v okviru katere je, poleg slovenskih podjetij, sodelovalo še več kot 60 predstavnikov ganskih podjetij in institucij. GeoCodis je predstavil svoje rešitve, ki jih je uspešno implementiral v državah na vzhodu tega kontinenta. Forum jemljemo kot način pridobivanja izkušenj, stikov in začetek dolgoročnega sodelovanja z državami v Afriki.
29. – 31. oktober 2018, Kigali, Ruanda
Zadnji dan oktobra 2018 je GeoCodis skupaj s partnerji predstavili končno različico programske opreme WatSan MIS. Seja je potekala na Ministrstvu za infrastrukturo v Kigaliju. Naš naslednji korak je vključiti nekaj končnih pripomb v končno rešitev in pripraviti vse za usposabljanje uporabnikov, slednje bo potekalo v Kigaliju znotraj treh tednov.
27. – 29. oktober 2018, Nairobi, Kenija
Uspešen projekt potrebuje tudi bližje in osebne stike z vsemi njegovimi udeleženci, ki jih ni mogoče zamenjati z oddaljeno komunikacijo. Zato je GeoCodis obiskal Nairobi že drugič v nekaj mesecih, kjer je bil prisoten na sestanku ministrstva za vodo in sanitarno dejavnost.
18. – 21. september 2018, Samara, Rusija
Septembra 2018 je v mestih Samara in Togliatti v Rusiji potekal rusko slovenski poslovni forum, ki ga je organizirala agencija Spirit Slovenija skupaj z vlado regije Samara in slovensko-ruskim poslovnim klubom. Podjetje GeoCodis je med obiskom zainteresiranim ruskim podjetjem predstavilo svojo dejavnost na področju daljinskega zaznavanja, prostorske analitike in mednarodnih aktivnosti v Afriki. Prihodnost pa bo pokazala če smo s tem naredili tudi prvi korak pri sodelovanju z ruskimi podjetji.
19. – 25. avgust 2018, Nairobi, Kenija
Avgusta 2018 smo v Nairobiju v Keniji pričeli z novim projektom katerega cilj je večja osveščenost strokovne in druge javnosti o reformah na področju upravljanja z vodami. GeoCodis je del širšega konzorcija, ki na projektu pomaga Ministrstvu za vode in javno higieno. Naši nalogi sta povsem tehnološki in sicer razvoj interaktivnega informacijskega portala in sistema za spremljanje osebja, ki sodeluje v reformah.
14. – 15. maj 2018, Ljubljana, Slovenija
vir: https://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/174539374
Na internacionalni konferenci Dan Afrike 2018 smo predstavnikom delegacij iz več afriških držav predstaviti delovanje našega podjetja v Afriki. Seznanili smo se z novimi možnostmi medsebojnega sodelovanja in se spoznali s projekti, ki jih imajo druga slovenska podjetja na tem kontinentu. Sodelovali smo tudi pri organizaciji strokovne ekskurzije, katere se je je udeležilo več kot 30 gostov iz Afrike.
24. april 2018, Kranj, Slovenija
V torek 24.4.2018 smo uspešno izvedli poslovni dogodek z naslovom GeoCodis – analize prostorskih podatkov med Slovenijo in Afriko. Skupaj z našimi partnerji smo se seznanili z različnimi aktivnostmi na področju satelitskega snemanja zemlje, s sodelovanjem z Evropsko vesoljsko agencijo in s predstavitvijo nekaterih projektov, ki jih izvajamo v Sloveniji in Afriki. Za prijetno vzdušje je poskrbela tudi afriško obarvana kulinarika.
22. – 25. januar 2018, Kampala, Uganda
Službeno pot na ekvator smo izkoristili tudi za pregled delovanja in poslovne pogovore za nadaljevanje projekta UPMIS, Utility Performance Monitoring and Information System. Veseli smo bili napredka, ki je bil delno storjen tudi z našo pomočjo.
13. – 19. januar 2018, Kigali, Ruanda
Januarja smo pričeli z razvojem programske opreme v Ruandi, ki bo omogočila zbiranje in obdelavo prostorskih podatkov na področju oskrbe s pitno vodo, javnim zdravjem in higieno. V začetku projekta smo morali najprej dobro spoznati obstoječi sistem in razmere na terenu.
13. – 14. november 2017, Sofija, Bolgarija
DevReach je ena izmed vodilnih razvijalskih konferenc v srednji in vzhodni Evropi. Namenjena je IT strokovnjakom, ki se ukvarjajo z razvojem aplikacij. Teme predavanj so bile razvoj .NET, front-end razvoj, JavaScript, razvoj mobilnih aplikacij ter orodja in najboljše prakse za razvijalce. Udeležba na tehničnih konferencah, kot je DevReach, je za nas zelo pomembna, saj predstavlja smernice za razvoj novih tehnologij, katerim želimo slediti in jih uporabljati pri razvoju rešitev. Prav tako pa je to priložnost za vzpostavitev novih poklicnih stikov in priložnosti.
3. – 5. november, Poljska
V začetku novembra smo se skupaj z več kot 1100 razvijalci iz srednje Evrope udeležili konference phpCE 2017 na Poljskem. Govorci, med katerimi so bili tudi Sebastian Bergmann (PHPUnit), Derick Rethans (MongoDB, Xdebug) in Hugo Hamon (SensioLabs, En Marche!), so bili osredotočeni predvsem na (avtomatsko) testiranje, arhitekturo aplikacij in generalne nasvete za izboljšanje kode. Potrudili se bomo, da novo pridobljeno znanje izkoristimo tudi v praksi.
25. – 28. september, Frascati (Rim), Italija
Konec septembra smo se udeležili konference OE Open Science 2017 v Frascatiju blizu Rima. Organizirala jo je Evropska vesoljska agencija v svojem centru za daljinsko zaznavanje ESRIN. Lani smo na tem dogodku predstavili delovanje portala VodaKje.si, letos pa smo prisotnost izkoristili za tehnične pogovore in pripravo na naš prvi ESA projekt. Seveda pa smo pridobili tudi veliko novih kontaktov in informacij o aktivnostih v Evropi in svetu na področju daljinskega zaznavanja.
26. – 28. september, Berlin, Nemčija
Konec septembra je v Berlinu potekala tehnološka razstava in konferenca InterGeo z vodilno mislijo Skupaj močnejši. Edinstvene priložnosti za vsakoletni pregled napredka tehnološke opreme in rešitev za meritve na Zemlji, v atmosferi in vesolju seveda nismo izpustili. Takšni dogodki nam pomenijo potrditev dela in tudi nove odločitve pri nadaljnji usmeritvi našega podjetja.